LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema
 

Aktualności

Obóz integracyjno-naukowy klasy IB
Obóz integracyjno-naukowy klasy IB

     Sprawozdanie z wyjazdu do Rogowa 
(24-26.09.2018r.)

      Pierwszego dnia spotkaliśmy się na zbiórce, która odbyła się o godzinie 8:00. Gdy wszyscy już dotarli wyruszyliśmy w 2 godzinną podróż do Rogowa. Po przyjeździe na miejsce i rozpakowaniu bagaży odbył się wykład, który rozpoczął się o godzinie 13:30. Kolejnym puntem dnia było Arboretum, w którym zainspirowani przyrodą uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Po owych zajęciach wróciliśmy do akademika i jako klasa integrowaliśmy się grając w karty i czytając książki biologiczne. 

Drugiego dnia wszyscy wstaliśmy o godzinie 7:00, zjedliśmy śniadanie i zaczęliśmy się przygotowywać do zajęć. O godzinie 10:00 rozpoczęła się lekcja w Muzeum Lasu i Drewna, polegająca na quizie dotyczącym zwierząt i roślin znajdujących się na terenie muzeum. Po godzinnej lekcji mieliśmy 30 minutową przerwę przed zajęciami terenowymi, gdzie zostaliśmy podzieleni na 2 grupy. Pierwsza zajmowała się zaznaczaniem trasy i wymyślaniem różnorakich zadań do wykonania dla drugiej. Cały spacer po lesie trwał około 2 godzin. Po biegu terenowym poszliśmy do Muzeum Lasu i Drewna, aby podsumować zajęcia. Był to dzień pełen wrażeń, który zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.

Trzeciego dnia o godzinie 8:00 odbyły się zajęcia na terenie naszego akademika. Polegające na rozpoznawaniu drzew liściastych i iglastych, odnalezieniu ich na mapie i określeniu gatunku. Po 30 minutowej przerwie rozpoczęliśmy zajęcia w laboratorium Muzeum Lasu i Drewna. Zajęcia zostały podzielone na dwie części, podczas pierwszej z nich mieliśmy do wykonania kilka doświadczeń np.wykrywanie skrobi, wyodrębnianie barwnika fosforowego, chemiczne jojo i ciecz nienewtonowska. W drugiej sprawdzaliśmy zastosowanie roślin w kuchni i kosmetykach np. smażyliśmy liście pokrzywy w cieście naleśnikowym, robiliśmy pesto z podagrycznika pospolitego, parzyliśmy herbatę z igieł sosny oraz robiliśmy myło z kasztanów. Po zajęciach wróciliśmy do akademika, aby się spakować i zjeść obiad, a o godzinie 15:00 wyjechaliśmy z naszego ośrodka. Po 2 godzinnej podróży dotarliśmy pod naszą szkołę, aby rozejść się do domów.

Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca, ponieważ nie tylko dowiedzieliśmy się z niej wielu ważnych informacji, ale również jako klasa udało nam się zintegrować, co pomoże nam w dalszych latach edukacji w naszej szkole.

 

Klasa IB

Fotogaleria z wyjazdu

Ogłoszenia

 • 2019-06-14
  Zarządzenie w sprawie funkcjonowania szkoły w dniu 14.06.2019r.
 • 2019-06-13
  Zarządzenie w sprawie funkcjonowania szkoły w dniu 13.06.2019r.
 • 2019-06-12
  Zarządzenie w sprawie funkcjonowania szkoły w dniu 12.06.2019r.
 • 2018-10-30
  Ogłoszenie dotyczące funkcjonowania szkoły w dniu 02.11.2018r.
 • 2018-09-27
  Zarządzenie w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Współpracujemy z