LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema
 

Aktualności

Lekcja patriotyzmu
Lekcja patriotyzmu

        W dniu 21 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel na temat patriotyzmu. Zgrany zespół uczniów pierwszych klas pod przewodnictwem p.prof.Marii Korzep poświęcił wiele czasu i wysiłku, aby uroczystość wniosła patriotycznego ducha w serca wszystkich uczniów naszego liceum. Zaangażowana w sprawę młodzież starała się jak najlepiej przybliżyć ideę patriotyzmu. W tym celu, za zgodą autorów, posłużyliśmy się pracami napisanymi przez wszystkie klasy pierwsze na lekcjach EDB, na temat: "Jak rozumiem patriotyzm" "Za co kocham/nie kocham Polskę".

Przedstawiliśmy również najważniejsze fakty dotyczące naszego państwa oraz istotnych wydarzeń z jego historii. Wskazaliśmy jedne z najbardziej chwalebnych bitew, w których Polacy zasłynęli reprezentując niezwykłą postawę pełną odwagi, jak na przykład Bitwa o Anglię, Tobruk czy Monte Cassino.


Chcieliśmy na wszelkie sposoby, m.in. muzyką, śpiewem, fotografiami i filmem oddać szacunek ludziom, którzy poświęcili tak wiele dla naszej wolności.

Cieszymy się, że mieliśmy swój wkład w przygotowanie do tego przedsięwzięcia i mamy nadzieję, że zostanie ono na długo w pamięci uczniów.

 

Zuzanna Miller

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Ogłoszenia

 • 2018-10-30
  Ogłoszenie dotyczące funkcjonowania szkoły w dniu 02.11.2018r.
 • 2018-09-27
  Zarządzenie w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
 • 2018-04-10
  Konkurs dla uczniów klas gimnazjalnych
 • 2017-10-24
  OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY (Aktualizacja)
 • 2017-10-19
  Zarządzenie w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Współpracujemy z