zmień kontrast
A+  A-
LXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. Józefa Bema
 

Aktualności

Wigilia 2016
Wigilia 2016
 
 
„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać ”.
 
/ks. Jan Twardowski/

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ostatni dzień w szkole w 2016 roku
Iskrzące się choinki, brzmienie polskich kolęd i płynące z kuchni zapachy niezmiennie oznaczają zbliżanie się Świąt Bożego Narodzenia. Również w naszej szkole już od połowy grudnia wyczuwa się ten radosny nastrój oczekiwania. W tym czasie zmienia się dekoracja sal lekcyjnych i korytarzy, tony naszych dzwonków na lekcje wygrywają w takt znanych kolęd.Ponadto poszczególne klasy przygotowują swoją kameralną Wigilię.
Starając się pielęgnować tradycję narodową, od wielu lat budujemy w Bemie naszą tradycję lokalną.Cała społeczność szkoły gromadzi się na sali gimnastycznej, aby wspólnie pochylić się nad cudem Narodzenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Wagę tegorocznej szkolnej Wigilii (22.12.16) podkreślił ks. Andrzej Krzesiński odczytując fragment Ewangelii Św. Mateusza.Pani Dyrektor M. Pucułek podzieliła się z nami swoimi refleksjami związanymi z tajemnicą Bożego Narodzenia i złożyła świąteczno- noworoczne życzenia.
Pani Dyrektor wręczyła także przedstawicielom klas opłatki, po czym udaliśmy się do odświętnie udekorowanych klas, byprzeżywać wzruszającespotkania wigilijne.
 
 
Kameralne Wigilie klasowe
 
 
Opłatek
 
Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, 
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, 
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny, 
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie... 
/C.K. Norwid/
 
 
Niepowtarzalny, świąteczny wystrój klas, spożywanie tradycyjnych wigilijnych potraw, wspólne kolędowanie wszystkich wprawia w świąteczny nastrój. Wigilie klasowe z wychowawcami przebiegają w duchu wzajemnej życzliwości, pełnej ciepła atmosferze, wzbogacaje moment dzielenia się opłatkiem. Jestto czas na złożenie sobie życzeń, przekazanie prezentów, podziękowanie, a czasami powiedzenie zwykłego słowa „przepraszam”! 
W tym roku na wigilijnych stołach nie brakowało tradycyjnych potraw. Barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, ryba, pierogi oraz przepyszne wypieki zdobiły świąteczne stoły. Była to możliwość skosztowania nie tylko rodzimych potraw, ale także awangardowych smakołyków, którymi pochwaliły się klasy o międzynarodowym składzie uczniowskim. Nasze syto zastawione stoły szybko pustoszały 
Panował odświętny nastrój, uczniowie pojawili się w eleganckich ubiorach, śpiewano kolędy, składano sobie serdeczne życzenia, zapominano o konfliktach. Każdy z nas przyłączył się do budowania wspaniałej atmosfery. Podczas przełamywania opłatkiem padały miłe i płynące prosto z serca życzenia.
 
 
 
Muzyka łagodzi obyczaje
22 grudnia nasza sala gimnastyczna wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Uroczystość wigilijna to nie tylko ukazanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, ale także  dowód na to, że nic tak nie jednoczy całej społeczności szkolnej, jak wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Był to nie tylko przykład naszego potencjału wokalnego, ale także szansa oderwania się od rutyny  szkolnej.
 
Brawo klasa 1c !
Wigilijne spotkanie na sali gimnastycznej uświetnił tegoroczny występ uczniów kl 1c, którzy zaprosili nas na niezwykle bogaty program artystyczny. W tym roku aktorzy z kl.1c zaprezentowali montażsłowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem Pani I.Doleckiej.  Dzięki naszym młodym artystom przenieśliśmy się w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, zostaliśmy wzbogaceni o przeżycia, do których zawsze będziemy wracać wspomnieniami. Na uwagę zasłużył również znakomity przekaz i forma życzeń od kl.1c. Naprawdę należą im się słowa uznania.
Wszyscy byliśmy uczestnikami Wigilii szkolnej… Były życzenia i tradycyjne łamanie się opłatkiem,  kolędy i pastorałki, wigilijne dania i świąteczny nastrój… Były jeszcze rozmowy z licznie odwiedzającymi nas tego dnia absolwentami…Było dużo pozytywnej energii, uśmiechu i życzliwości. 
Tego dnia opieszalej niż zwykle opuszczało się mury szkolne… Ale cóż, wszystko, co dobre szybko się kończy…
 
 
 
 
 
 
 
 

Ogłoszenia

 • 2021-07-23
  OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY
 • 2020-11-18
  OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY
 • 2020-09-28
  Zarządzenie Dyrektora nr 5/2020/21 w sprawie dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych
 • 2020-05-21
  Zarządzenie w sprawie dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych z dnia 20 maja 2020r.
 • 2020-05-15
  Ogłoszenie

Współpracujemy z