Articles posted by Ewa Woźniak

UCZNIOWIE BEMA PRZESZLI DO FINAŁU XV OGÓLNOPOLSKIEJ FRANCISZKAŃSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE

W roku szkolnym 2020/2021 po raz piętnasty organizowana jest Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Jest to jedna z form przybliżenia młodzieży charyzmatycznego Świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela wydawnictwa, misjonarza, osoby godnej naśladowania. Celem Olimpiady jest również zachęcenie jej uczestników do życia na wzór Świętego oraz rozbudzenie pragnienia poznania Pisma Świętego.

Organizatorami turnieju są Ojcowie Franciszkanie oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W kwietniu br. na finał ogólnopolski do Siedlec pojadą również przedstawiciele naszej szkoły:
Edward Miszczuk (kl. II A, II miejsce w finale diecezjalnym)
oraz Hanna Lech (kl. II Cg, III miejsce w finale diecezjalnym),

którzy będą reprezentować Archidiecezję Warszawską w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

ks. Marek Iwański

Share:

MACIEJ CZERWIŃSKI Z 2DG STYPENDYSTĄ SAPERE AUSO

Maciej Czerwiński z 2Dg stypendystą SAPERE AUSO

Stypendia SAPERE AUSO przyznawane są od 2008 r. Otrzymują je uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych z wybitnymi osiągnięciami w wybranej dziedzinie, a nie tylko za uzyskanie wysokiej średniej ocen przedmiotowych. Dodatkowo, katalog kryteriów został przygotowany tak, aby stypendystę m.st. Warszawy mogły wyróżniać również wybitne osiągnięcia twórcze lub społeczne.

W tegorocznej, już trzynastej edycji – za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 – przyznano je 115 uczennicom i uczniom z 27 stołecznych liceów oraz 4 techników.  

Wśród tegorocznych stypendystów i stypendystek są m.in.:

– młodzi pasjonaci nauki, autorzy projektów badawczych (np. lekach o przedłużonym działaniu), twórcy rozwiązań technicznych (m.in. nawilżacza z ultradźwiękowego rozbijacza cząsteczek wody, protezy bionicznej dłoni i przedramienia);

– uczniowie wyróżniający się szczególnym zaangażowaniem społecznym oraz uczniowie-wolontariusze, pomagający w trudnych czasach pandemii (członek społecznej inicjatywy Widzialna Ręka, asystent medyka biorący udział w akcji „Medycy na ulicy” pracujący na rzecz osób wykluczonych, autorka bajek dla dzieci “Koronabajki” czy współtwórca projektu „naUmyśle”, sprzeciwiającemu się stygmatyzacji osób chorych psychicznie);

– oraz tradycyjnie – laureaci międzynarodowych zawodów, m.in.: 26 Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej na Łotwie, Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej na Węgrzech,  Brytyjskiej Olimpiady Biologicznej, , Romanian Master of Informatics, Beamline for Schools, BL4S w Niemczech
czy International Mathematical Modelling Competition w Stanach Zjednoczonych.

Link do wydarzenia

Informacja na temat tegorocznej wirtualnej gali stypendystów

Serdecznie gratulujemy!

Share:

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

23.09.2020r odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Jak co roku o tej porze uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Beaty Fijałkowskiej wzięli udział w tych zawodach.

W tym roku reprezentowali szkołę Kamila Pronińska z klasy 1C oraz Michał Trudnowski z klasy 2Eg.

Kamila biegła na dystansie 1500m, a Michał na 2000m i zajął VI miejsce na Mokotowie.

Dziękuję uczniom za wzięcie udziału w zawodach oraz gratuluję Michałowi wysokiego wyniku, który ze względu na COVID-19 i wprowadzone z tego względu ograniczenia nie dały mu niestety w tym roku awansu do Mistrzostw Warszawy. W poprzednich latach zawsze 10 pierwszych miejsc uzyskiwało kwalifikacje do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Jeszcze raz gratuluję i życzę sukcesów w przyszłym roku.

Beata Fijałkowska

ZDJĘCIA

 
Share:

SUKCESY MACIEJA CZERWIŃSKIEGO Z KLASY 2 DG

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Maciej Czerwiński z 2Dg został 
finalistą i laureatem V Edycji Akademii Przedsiębiorczości WE SGGW.

Dodatkowo jest także członkiem pozarządowej organizacji “START-UP SOCIETY”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Share:

TURNIEJ TRIO BASKET

W dniu 7 marca 2020r odbyła się XVIII edycja Turnieju Trio Basket organizowanego przez Akademię Leona Koźminskiego.
Drużyna dziewcząt w składzie: Krystyna Arkabuz 2Eg, Zofia Arkabuz 1Bg, Liliana Domańska 1Cg, Kamila Niewolska 2Cg, Helena Skowrońska 3Fg 
Zajęła 3 miejsce w grupie kończąc go na IX miejscu. 
Po więcej informacji odsyłam na stronę www.triobasket.pl
Aneta Wojtczak
[ngg src=”galleries” ids=”214″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]
Share:

MISTRZOSTWA MOKOTOWA W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Od 26.02.2020 w naszej szkole odbywają się Mistrzostwa Mokotowa w piłce siatkowej. 
 
Reprezentacja Szkoły Dziewcząt w składzie:
 
Krystyna Arkabuz, Helena Skowrońska, Karolina Szymaniak, Żaneta Łuczak, Agnieszka Tylus, Julia Leśniak, Dominika Michalska, Julia Kapica, Karolina Janowska, Paulina Rdzanek, Kamila Niewolska, Aleksandra Niesłuchowska, Liliana Domańska, Oliwia Szklarz, Roksana Całka
 
Dziewczęta zagrały bardzo wyrównany mecz, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia do wygranej.
_________________________________________________________________________________________

Reprezentacja chłopców zaś pod opieką trenera Marcina Szmalca wygrała dwa mecze i jeden przegrała, co dało im drugie miejsce w grupie.

Niestety nie przeszli do dalszej fazy rozgrywek o Mistrzostwo Mokotowa.

Skład reprezentacji chłopców:

Rafał Kołodziej, Leon Michalik, Tomasz Krzyżanowski, Jakub Chabrzyński, Bartłomiej Ostrowski, Bartłomiej Niziołek, Michał Kamiński, Hubert Radło, Jakub Wasyl, Wiktor Faraj, 

Dziękuję Wam za udział w zawodach i życzę sukcesu za rok.

Beata Fijałkowska
trener drużyny dziewcząt

 
Share:

ZŁOTO DLA SZYMONA W DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTWACH MAZOWSZA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W SZACHACH SZYBKICH

16 listopada br. nasi uczniowie uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Szybkich. W Hali Sportowej SP 385 przy ulicy Klimatycznej 1, Warszawa –Wesoła uczestniczyło 96 zespołów w dwóch grupach, w tym naszej grupie uczestniczyło 28 drużyn. Nasza drużyna w składzie: Sebastian Żubowicz, Karol Błochowicz, Szymon Soćko, Klemens Szlęzak, Jakub Milewski przy braku zawodniczki zdobyła 14,5 pkt. i z tym rezultatem zajęła 21 miejsce (mając 23 numer startowy).

Na osłodę Szymon Soćko zdobył Złoty medal w klasyfikacji indywidualnej na drugiej szachownicy wygrywając wszystkie swoje pojedynki.

Relacja z imprezy na TVP 3 ukazała się w wiadomościach sportowych w dniu 20 listopada br. godz. 21.50. (https://warszawa.tvp.pl/45426741/20112019 czas: 3:20 – 4:15)

Andrzej Szewczak

Share:

I TURNIEJ PIŁKARSKI W HALI PNEUMATYCZNEJ-VIII MIEJSCE NASZEJ DRUŻYNY

W dniu 22 stycznia 2020 odbył się Turniej Piłkarski w Ośrodku Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów.
Nasza szkoła przeszła przez fazę grupową, odpadając w ćwierćfinale.
Ostatecznie zajęliśmy VIII miejsce.
 
Skład drużyny:
Kozyar Ostap 2dg; Figiel- Nunez Mauricio 2dg; Adrian Rdzanek 2dg; Bartłomiej Ostrowski 2bg; Hubert Radło 2bg; Bartosz Niziołek 1fg; Stanisław Sybilski 1d; Kacper Galimski 1d; Mateusz Wrzosek 1d; Dawid Zachariasz 1eg; Tomasz Krzyżański; 1dg; Filip Zimmer 3bg
 
Trener zespołu:
Aneta Wojtczak
Share:
Skip to content