BIP | RODO | DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI | MAPA STRONY

Jesteśmy blisko – projekt: “Inni? Tacy sami!!!” – a także projekt: “Uwierz w siebie, poznaj własną moc”. Klasa 2C

Dnia 18.11 w Klubokawiarni Pożyteczna odbyła się  w główna akcja zorganizowana w ramach  projektu: “Inni? Tacy sami!!!” dzięki wygranej wolontariuszy Banku Pekao S.A. w konkursie grantowym: „Jesteśmy blisko” organizowanym przez fundację Banku.

Projekt miał za zadanie zintegrować środowiska: podopiecznych fundacji: „Też Chcemy Być Pożyteczni” oraz uczniów jednej z klas LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen J. Bema  z oddziałami integracyjnymi – kl. 2 c o profilu artystycznym.

Spotkanie rozpoczęto od warsztatów improwizowanych pod kierunkiem reżysera współpracującego z fundacją z udziałem podopiecznych fundacji oraz młodzieży z liceum. Wywołało to dużo emocji oraz entuzjazm u biorących udział w tej aktywności.

Po zajęciach teatralnych przyszła pora na posilenie się –uczestnicy mieli okazję spróbować pizz przygotowanych w kilku wariantach smakowych zostały w błyskawicznym tempie pochłonięte przez zgłodniałych uczestników spotkania. Po skonsumowaniu pysznych pizz i popiciu ich przygotowaną na miejscu równie smaczną lemoniadą młodzież mogła w swobodny sposób spędzić czas poza szkołą i zintegrować w klubokawiarni podczas gry w planszówki, wspólnych rozmów, na które w czasie zajęć szkolnych zwyczajnie nie ma czasu.

Dnia 25.11 w LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen J. Bema nasz zespół wolontariacki brał udział w głównej akcji w ramach  projektu:

“Uwierz w siebie, poznaj własną moc”.

Projekt miał za zadanie wzmocnić pewność siebie/ wpłynąć na odporność psychiczną w sytuacjach zagrożenia/ przemocy słownej lub fizycznej młodzież uczącą się w LXV Liceum Ogólnokształcącego im. gen J. Bema  z oddziałami integracyjnymi – kl. 2 c o profilu artystycznym.

Najważniejsza częścią warsztatów było spotkanie z mistrzynią świata Ju-jitsu, p. Agnieszką Chlipała, która przeprowadziła trening dla uczestników – elementy treningu mentalnego oraz technik samoobrony. Przekonywała, że samą postawą ciała możemy postawić się w roli ofiary, zaznaczała, że obrona fizyczna jest ostatecznością, lepszą drogą jest jej uniknięcie przez np. odpowiednie pokierowanie rozmową z potencjalnym napastnikiem oraz pokazała podstawowe formy samoobrony fizycznej.

Dodatkowo podczas treningu było dużo zabawy – zadań usprawniających – poprawiających koordynację ruchową, skoczność, uwalniającą siłę tkwiącą w uczestnikach, uruchamiając dużą ilość endorfin – młodzież świetnie się bawiła i integrowała podczas zajęć.  

 

Udostępnij na: