Karolina Kaczorowska – polska nauczycielka i działaczka emigracyjna, wdowa po ostatnim prezydencie RP na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim, w latach 1989–1990 pierwsza dama Polski.
W pierwszym tygodniu grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna SZLACHETNA PACZKA. Z informacji, które do nas dotarły od stowarzyszenia WIOSNA wynika, że: "Rodzina była bardzo zaskoczona naszym przyjazdem. Wszyscy domownicy wyszli się z nami przywitać. Chłopcy pomagali nam wypakowywać paczki. Prezenty zajęły prawie cały pokój, rodzina była bardzo zaskoczona ilością paczek, było ich aż 31. Pani Maria bardzo ucieszyła się z dużego zapasu środków czystości i pościeli. Artur był zadowolony z gier komputerowych. Przy rozpakowywaniu prezentów rodzina w jednej z paczek znalazła list od darczyńcy, który sprawił jej wielką radość." W związku z tym dziękujemy uczniom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za pomoc i wysiłek, który włożyli w zorganizowanie paczki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku akcja zostanie przeprowadzona ponownie z jeszcze lepszym skutkiem :))
Samorząd Uczniowski
29 listopada kolejnych 6 osób dołączyło do grona honorowych krwiodawców. Serdecznie wszystkim dziękujemy za ten cenny dar życia. Jednocześnie informujemy, że pedagog szkolny, p. Katarzyna Grużewska oddała dotąd 7200ml krwi i została odznaczona brązową odznaką honorowego krwiodawcy. Wiosną zorganizujemy kolejne wyjścia do CKiK oraz na teren gazowni, gdzie ponownie będziemy oddawali krew dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Przyłącz się i Ty!
28 listopada uczestniczyliśmy w podsumowaniu projektu społecznego "zaprogramuj dom kultury", w którym uczestniczyliśmy od pół roku. Fundacja Pole Dialogu oraz Dom Kultury KADR, współtwórcy projektu, przygotowali krótki film opowiadający o tym, jak projekt powstawał i jaki był tego efekt końcowy. Przypomnę, że konkurs wygrały dwa projekty: budowa desek longbordowych - projekt chłopców z MOSu oraz pokaz filmów amerykańskich - projekt Ewy i Magdy z kl.3f.
Katarzyna Grużewska
9 listopada gościliśmy Pana Marcina Velinov, mistrza Aikido, twórcę Kampanii Krewniacy. Celem spotkania była edukacja młodzieży w celu budowania postaw prospołecznych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Nie zabrakło akcentu humorystycznego, czyli krótkiej zabawy z udziałem uczniów i nagrodami w postaci filmu edukacyjnego. Na zewnątrz budynku odbyła się prezentacja najnowocześniejszego Autobusu Krewniaków do poboru krwi, im. Jana Pawła II. Niestety, zapowiadany pokaz sztuki walki nie odbył się, ale Pan Velinov zapowiedział przyjście do nas ponownie na lekcje wychowania fizycznego. Kampania Krewniacy jest obecnie największą kampanią społeczną w TVP.
Jednocześnie informuję, że organizujemy kolejne w tym roku wyjście do Centrum Krwiodawstwa. Osoby pełnoletnie i chętne oddać krew, proszę o zgłaszanie się do pedagoga szkolnego. Wyjście przewidziane jest na 30 listopada (pt) o godz. 10:00. Zapraszam.
Katarzyna Grużewska
8 listopada młodzież naszej szkoły spotkała się z medalistami Igrzysk Paraolimpijskich w szermierce na wózkach - Radosławem Stańczukiem oraz Stefanem Makowskim.
W ramach programu "AMS dla integracji - Marzenia, Pasje, Odpowiedzialność" przekonywali młodych ludzi, że każdy może realizować własne marzenia. Zapoznali nas z ideą integracji osób niepełnosprawnych w społeczeństwie. Ostrzegali przed zachowaniami ryzykownymi, które prowadzą do niebezpiecznych sytuacji. Przybliżyli nam zasady szermierki, a każdy chętny uczeń mógł usiąść na wózku i spróbować swoich sił z Mistrzem. Odbył się również pojedynek drużynowy pomiędzy uczniami. Było nam bardzo miło gościć tak wybitnych ludzi w naszej szkole.
Beata Wasilczuk
26 października odbył się II etap międzyszkolnego konkursu "Konopnicka, Prus i inni… polscy pozytywiści", do którego przystąpili uczniowie LO im. M. Konopnickiej i LO im. gen. J. Bema. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą. Rywalizując w kolejnych konkurencjach toczyli zaciętą walkę.
Ku naszej radości uczniowie kl. IIId i IIIe LXV LO im. gen. J. Bema zajęli I i II miejsce.
A. Michalczuk
Z. Misiak
W dniach 22 - 25 października uczniowie kl. 1b uczestniczyli w obozie naukowym, zorganizowanym w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej SGGW w Rogowie. Były to cztery dni, które dały młodzieży okazję do lepszego poznania przyrody. Każdego dnia w różny sposób zgłębiali jej tajemnice. Były wykłady, zajęcia laboratoryjne, zajęcia w terenie, a nawet nocny spacer po lesie. Najwięcej emocji wzbudziło szukanie i łapanie owadów w przyniesionej z lasu ściółce.
Nie zabrakło czasu na rekreację czyli ognisko oraz gry i zabawy na boiskach sportowych. Dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne przygotowywanie posiłków. Chłopcy ugotowali spaghetti, a jajecznica na śniadanie była zrobiona z 25 jaj. Niektórym nie chciało się gotować i zamawiali miejscową pizzę o średnicy 52 cm.
Opiekunowie:
Alicja Jarmutowska - Rokosz
Katarzyna Grużewska
12 października po raz drugi przyłączyliśmy się do akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez sportowca i społecznika pana Janusza Bukowskiego na rzecz dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka. Nasi uczniowie oddawali krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, podstawionym na terenie warszawskiej gazowni gdzie czas oczekiwania umilało zwiedzanie interesującego Muzeum Gazownictwa.
Dziękujemy wszystkim krwiodawcom za ich dar dla potrzeb chorych dzieci.
Katarzyna Grużewska